نهمین انتخاب

حدود 35-6 روز به انتخابات مجلس شورای اسلامی  مونده و تمامی سیاسیونی که یک جورایی به نمایندگان وابسته هستند همه به تکاپو افتادند، و با توجه به مقدار وابستگیشون در حال رایزنی هستند. توی حوزه انتخابیه رشت هم با توجه به اینکه مردم رشت کمتر پیش میاد نماینده ای رو به طور متوالی به مجلس بفرسته!!( البته نوبخت جزء استثاناها بوده بنا به دلایلی که اکثر افراد میدونند و وابستگیش به اون آقای خاص) این دوره مجلس هم کاندیداها رو به تکاپو واداشته که به هر طریقی شده رای بیارن!!با توجه به اینکه مهندس ق. از طیف جریان انحرافی  بوده و از زمان مسئولیتش در استان هم پیش بینی مشید خودش رو برای مجلس اماده کنه ، رد صلاحیت شد.( حالا شاید دقیقه نود اون جریان خاص کار خودش رو کرد و تاییدیش رو گرفت! اون قدرت رو داره که همه جا حرفش رو میزنند دیگه!) کار رو برای رقباش کمی آسونتر کرد. امیدوارم این دوره مردم شهرمون رشت و در مقیاس یکم بزرگتر گیلان انتخاب هاشون رو بر اساس یک سری ملاک ها قرار بدهند تا ان شالله نمایندگان جسور و پرقدرتی در مجلس داشته باشیم  تا هر دولتی که راس امور هست به خودش اجازه نده برای استان از مدیران غیر بومی استفاده کنه. و مدیران لایق ما پشت خط نمونند.( البته به جناب سردار سعادتی جسارت نباشه ها. ایشون هم از زمانی که مسئولیت استانداری گیلان رو گرفتند با جان و دل دارند کار میکنند.)صحبت من کلی بود. ان شاالله.

 

اینهمه صحبت کردیم و بد ندیدم که برخی ویژگی هایی که یک نماینده باید داشته باشه رو اینجا برای خودم ذکر کنم.

اولین و مهمترین چیزی که یک نماینده باید داشته باشه ، باید پایبند به قانون اساسی کشور ما باشه.باید نماینده ای رو انتخاب کنیم که هیچ گونه اهمالی در مقابل بی قانونی و کج روی بعضی ها نداشته باشه.( این تریبون مجلس رو میدن که نماینده بره صحبت کنه نه این که 4 سال تمام بره تهران و بیاد فقط روی صندلیش بشینه. پس چرا ما شما رو به عنوان نماینده انتخاب کردیم. شما رو فرستادیم  که بری حرف ما رو بزنی دیگه!!)

یکی دیگر از نکاتی که لازم است نماینده داشته باشه اینه که سخنور باشد. درسته که هر  سه نماینده ما ادم ها ی خوبی هستند!! ولی متاسفانه سخنوران خوبی نیستند.

اگر پارامترهای سخنوری،سالم زندگی کردن، عدم وابستگی شدید به یک جناح خاص(یعنی اینکه اگه اون جناح خاص روی یک اشتباهی پافشاری کرد، کورکورانه حمایت نکنه)،مردمی بودن و...... اگر توی این کاندیداهای مطرح برای نمایندگی جستجو کنیم، یکی از معدود افرادی که همه این خصایص رو داره میتونه آقای علی محمد جلوه باشه. ایشون با اصرار دوستان دوره گذشته کاندیدا شدند و رای بدی هم نیاوردند. ان شالله این دوره به عنوان نماینده اول رشت انتخاب میشن و پس از سال ها  رشت یک نماینده سخنور در مجلس خواهد داشت.

ولایی بودن نماینده هم یکی از پارامتر های مهم هت که خودش در همون نکنته پایبندی به قانون اساسی هم تعریف میشه. اینکه نماینده فقط لسانی اظهاز ولایی بودن نکنه، بلکه در عمل با تمام وجود پایبند به ولایت باید باشه.

در حوزه انتخابیه رودبار هم با توجه به رد صلاحیت آقای ص. م  که وابستگی مالی و... به 3000 تایی های معروف داشت ، کاندیدای آزاد مردی در عرصه انتخابات عرض اندام کرد که با توجه به بزرگ بودن منطقه رودبار و داشتن یک نماینده از این منطقه بزرگ (از امام زاده هاشم - رستم اباد-رودبار-رحمت آباد- عمارلو- منجیل و لوشان) لازمه که یک نماینده سالم و جسور و ولایی و دانا و... به مجلس بره. که در بین کاندیداها کسی نمیتونه باشه جز حاج خسرو قربانی. که ایشان از وکلای دادگستری و کارشناس ارشد روابط بین الملل رو دارند. علاوه بر این حاج خسرو  قربانی مدیر مسئول و صاحب امتیاز هفته نامه سیاسی خبر گیلان هستند. وی  یکی از جانبازان شیمیایی دوران هشت ساله دفاع مقدس هستند . و با توجه به اینکه لازم دیدند در این عرصه هم وارد بشن اعلام امادگی کردند برای نمایندگی مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی. ان شالله مردم این شهرستان هم با انتخابی اگاهانه و درست فرزند برومندشان را به نمایندگی انتخاب نمایند .

/ 0 نظر / 11 بازدید