فرصتی برای خدمت

ابتدای هفته برای انجام کاری باید به جاده سنگر میرفتم و برای سهولت کار از داخل محله کسبخ و از روی پل فلزی آب آسیاب به طرف جاده سنگر رفتم. از قضا هنگام ظهر بود و تعدادی دانش آموز هم در حال تردد از روی پل بودند و با توجه به روز بارانی و اینکه پل فلزی هم با تعمیرات مکرر باز هم دچار شیبی به سمت رودخانه پیدا کرده است ( لازم به ذکر است این پل اواخر دهه 60 به عنوان پل دست دوم در قسمت آب آسیاب نصب شده است!). ترسی که در چهره این دانش آموزان معصوم دیدم و اینکه تردد روزانه بیش از 1500 نفر از این پل مرا بر آن داشت تا ضمن نوشتن این مطلب سئوالی که در ذهن حقیر شکل گرفت رو مطرح کنم ، میخواستیم بدانیم که خدای ناکرده اگر با توجه به فرسودگی پل حادثه ای برای هر فردی اتفاق افتاد و ارتفاعی که این پل نسبت به سطح رودخانه دارد و بقایای آب آسیاب قدیمی ، اگر فردی به داخل رودخانه سقوط کند احتمال مرگش فراوان است کدام دستگاه پاسخگو خواهد بود؟ شهرداری رشت ، استانداری ، اداره راه و شهرسازی، وزارت نیرو و.... یا اینکه در دادگاهی که تشکیل خواهند داد خود فرد از بین رفته و خانواده اش محکوم خواهند شد که چرا از این پل فلزی استفاده کردند!!

این مطلب جهت یاد آوری خدمت نماینده محترم شهرستان رشت جناب  آقای مهندس کوچکی نژاد هم می تواند باشد که قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی از پل آب آسیاب دیدن کردند و قول داده بودند که در اسرع وقت با توجه به خطرناک بودن رفت و آمد از این پل معیوب دستورات لازم و هماهنگی های مربوطه را برای تعمیرات کلی و یا جایگزینی پلی دیگر انجام خواهند داد ، و حال پس از گذشت بیش از 17 ماه از استقرار مجلس نهم هنوز کاری صورت نگرفته است.

همچنان که مقام معظم رهبری در تبیین تکلیف مسئولان نظام فرمودند :«وقتی ما می گوییم «مردم» معنایش این نیست که مردم بیایند رأی بدهند و مسؤول یا نماینده ای را انتخاب کنند، بعد دیگر برای آن مردم هیچ مسؤولیتی وجود نداشته باشد. صرفاً همین باشد که اگر کسی می خواهد برای مردم کاری بکند، به این خاطر باشد که مردم بار دیگر به او رأی دهند. مسأله این نیست. در اسلام و نظام جمهوری اسلامی، فلسفه مسؤولیت پیدا کردنِ مسؤولان در کشور، این است که برای مردم کار کنند. مسؤولان، برای مردم اند و خدمتگزار و مدیون و امانت دار آنها هستند. مردم محوراند. کسی که در نظام جمهوری اسلامی مسؤولیتی به دست می آورد، باید همه همّ و غمّش برای مردم باشد؛ ... هم برای دنیای مردم ...، هم برای معنویّت مردم .... این ها، جزو وظایف اصلی حکومت است»

امیدواریم هرچه زودتر تکلیف این پل مشخص شود تا خدای ناکرده شاهد حادثه ای دلخراش نباشیم.

/ 3 نظر / 12 بازدید
عمه

اگه بدونی ازاین پل اونوقتی که چوبی بود ولق لقو چه خاطره ای دارم دلت برام کباب میشه..یادش بخیر

عمه

میدونی که این رودخونه آبش بسیار تندوتیزه وگردجولفه معروفه[ناراحت] جهت اطلاع مسئولین نامسئول

نسیم

سلام. کسبخ؟؟ همونجا که کلانتری 15 هم اونجاست؟؟طرف سنگر؟