عکس هایی منتشر نشده از آیت الله خائفی


بعد از رحلت آیت الله العظمی بهجت فومنی، کسی که در حوزه علمیه قم در جایگاه بعد از ایشان قرار دارد حضرت آیت الله خائفی است. آیت الله خائفی از مفاخر استان گیلان و روحانی بزرگ این خطه در حوزه علمیه جهان تشیع است.

ایشان در تاریخ 14 بهمن 1309 ش در بندر انزلی به دنیا آمد. سال ها در حوزه علمیه قم درس خواند. وی از کسانی است که با رهبر فداییان اسلام شهید نواب صفوی ارتباط و همکاری داشت. با تبعید امام خمینی(ره) به نجف، آیت الله خائفی نیز که از شاگردان وی بود به نجف هجرت کرد. سال ها از درس امام و آیت الله خویی استفاده کرد. وی در نجف علاوه بر تدریس بالاترین سطوح دروس حوزوی؛ به فعالیت در نهضت امام خمینی نیز اشتغال داشت. سال 1370 به ایران بازگشت و در حوزه علمیه قم به تدریس پرداخت. از اساتید برتر درس خارج فقه و اصول در قم است که در سال 1389 به عنوان استاد برتر حوزه علمیه قم نیز برگزیده شد. او از اعضای ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می باشد که به طور جدی در فتنه 88 به حمایت از رهبری و ولایت فقیه پرداخت. ایشان بنا به امر رهبر معظم انقلاب، امامت جماعت دفتر رهبری را در قم بر عهده دارند. وی از کسانی است که قوه قضاییه مسائل جدید را از وی سوال می کند.بعد از وفات آیت الله بهجت بسیاری به نزد آیت الله خائفی رفتند تا ایشان مرجعیت را قبول کنند و رساله بدهند ولی ایشان وی که همیشه فراری از نام و مقام است این امر را نپذیرفت.

عکس هایی که برای اولین بار از ایشان منتشر می شود را با هم می بینیم:

 

 

 

http://www.rangeiman.ir

/ 1 نظر / 15 بازدید
سجادی

با سلام خدا حفظ کنه شیخ مارو... ان شاءالله... خدا رو قسم میدیم به آیات شریفش; خصوصاً آیه نفر که بیاندازه در دل این بزرگوار که برای هدایت قومشون برگردن به شهرشون... به وب ما سری بزنید; به روزیم در پناه علی